Wydarzenia

Data obowiązywania: 19.05.2018

Podaruj krew na Dzień Dziecka w Galerii Bemowo

Nadchodzący Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby podarować najmłodszym najcenniejszy prezent – zdrowie i życie. Wspólnie ze Stowarzyszeniem „Dać Siebie Innym”, w sobotę 19 maja w godzinach 10:00-15:00 Galeria Bemowo organizuje akcję zbiórki krwi. Zebrana podczas wydarzenia krew trafi do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Partnerami akcji są Dzielnica Bemowo oraz hipermarket Carrefour.

W sobotę 19 maja na parkingu przed Galerią Bemowo stanie specjalny krwiobus, w którym każda osoba gotowa wesprzeć Instytut Matki i Dziecka będzie mogła oddać krew. Honorowym dawcą krwi może zostać każda osoba pełnoletnia do 65 roku życia, która waży nie mniej niż 50 kg. Zgłaszając się do oddania krwi należy być zdrowym, trzeźwym, wyspanym i po lekkim posiłku, a w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi należy dobrze nawodnić organizm, czyli wypić około 2 litry płynów (woda mineralna, soki).

„Podaruj krew na Dzień Dziecka to inicjatywa, dzięki której podczas zakupów w Galerii Bemowo nasi klienci mogą pomóc najbardziej potrzebujących. Zachęcam wszystkich do wsparcia zbiórki i dołączenia do grona honorowych dawców krwi!” – mówi Piotr Bombolski, dyrektor Galerii Bemowo.

Akcja „Podaruj krew na Dzień Dziecka” odbędzie się w sobotę – 19 maja – na parkingu przed Galerią Bemowo w godzinach 10:00-15:00. W ramach akcji można także oddać płytki krwi w Stacji Krwiodawstwa na ul. Saskiej 63/75 w godzinach 7:00-14:00.