Wydarzenia

Data obowiązywania: 6.04.2019

Zdrowie pod kontrolą w Galerii Bemowo!

W sobotę 6 kwietnia 2019 roku w godzinach 10.00-18.00 w Galerii Bemowo odbędzie się akcja prozdrowotna „Zdrowie pod kontrolą”, organizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Na klientów Galerii Bemowo czekają bezpłatne badania profilaktyczne, nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, „Szpital Pluszowego Misia” oraz spotkania z ekspertami i specjalistami z zakresu ochrony zdrowia.

Przez 8 godzin mieszkańcy Bemowa i okolic będą mogli m.in.:

  • zbadać poziom glukozy w krwi;
  • wykonać badanie EKG, pomiary ciśnienia tętniczego, badanie spirometryczne oraz pomiary składu ciała;
  • skorzystać z konsultacji dietetycznej oraz kardiologicznej;
  • zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku;
  • nauczyć się samobadania piersi oraz samobadania jąder;
  • poznać zasady udzielania pierwszej pomocy;
  • skorzystać z porad i konsultacji dot. skutecznego rzucenia palenia;
  • odwiedzić stanowisko zapewniające porady stomatologiczne oraz farmaceutyczne.

Najmłodsi klienci Galerii Bemowo będą mogli odwiedzić „Szpital Pluszowego Misia” z zabawami mającymi na celu oswojenie ich z osobą lekarza i innymi pracownikami szpitala oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi procedurami medycznymi.

„Galeria Bemowo już od kilku lat współpracuje ze Stowarzyszeniem IFMSA-Poland i chętnie angażuje się w akcje prozdrowotne. Także w najbliższą sobotę nasi Klienci będą mogli skorzystać z solidnej porcji wiedzy o zdrowiu i dobrych nawykach oraz poddać się bezpłatnych badaniom profilaktycznym. Zapraszamy!” – mówi Piotr Bombolski, dyrektor Galerii Bemowo.

„Zdrowie pod Kontrolą” to jedna z największych akcji ogólnopolskich organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Kierowana jest do ludzi w różnym wieku, zaczynając od tych najmłodszych, a na seniorach kończąc. Akcja ma na celu przeprowadzenie podstawowych badań oraz zwiększenie świadomości społecznej na tematy chorób cywilizacyjnych. Akcja profilaktyki prozdrowotnej „Zdrowie pod Kontrolą” organizowana jest dwa razy do roku w 15 największych miastach Polski.