Wydarzenia

Data obowiązywania: 1.06.2019

Świętujemy Dni Bemowa i Dzień Dziecka w Galerii Bemowo

W sobotę 1 czerwca w godzinach 12.00-16.00 Galeria Bemowo szykuje Sąsiedzki Piknik Bemowski. W programie zaplanowano m.in. wspólną fotografię mieszkańców Bemowa, wycieczki z przewodnikiem po Bemowie, wystawę zdjęć „Bemowo – razem dorastaliśmy. Historia dzielnicy w albumach rodzinnych” oraz Festiwal Baniek Mydlanych. Wydarzenie odbędzie się w ramach Dni Bemowa – akcji organizowanej przez Urząd Dzielnicy Bemowo, której Galeria Bemowo jest partnerem.

Sąsiedzki Piknik Bemowski to wydarzenie skierowane przede wszystkim do mieszkańców Bemowa. Specjalnie dla nich Galeria Bemowo przygotowała szereg atrakcji, dzięki którym będą mogli nie tylko bliżej się poznać, ale także odkryć na nowo swoją ukochaną dzielnicę. Główną atrakcją wydarzenia będzie wspólna fotografia mieszkańców Bemowa, do której będzie można zapozować już w sobotę 1 czerwca o godzinie 12.00. Każda osoba, która zapozuje z nami do zdjęcia otrzyma w prezencie specjalnie zaprojektowany na to wydarzenie plakat autorstwa Katarzyny Boguckiej – ilustratorki, autorki książek, designerki tworzącej dla dzieci. Plakat przedstawia dzielnicę Bemowo i z pewnością będzie stanowić piękną ozdobę domu każdego Bemowiaka!

Na uczestników Sąsiedzkiego Pikniku Bemowskiego czekają również wycieczki z przewodnikiem po Bemowie – piesze, rowerowe oraz zabytkowym autobusem „Ogórkiem” – które Galeria Bemowo organizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Mazowieckiej „Masław”. Każda wycieczka będzie poświęcona innej tematyce, a uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. czemu Ciepłownia Wola znajduje się na Bemowie, kto ze znanych postaci miał okazję mieszkać w drewnianych pawilonach Przyjaźni czy jakim problemem mogło być osiedle Przyjaźń dla początkującego listonosza. Zapisy na wycieczki z przewodnikiem są prowadzone za pośrednictwem profilu Galerii Bemowo na Facebooku – www.facebook.com/GaleriaBemowo. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Wycieczki startują zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • wycieczki piesze – start o godz. 12.30 oraz 14.30;
  • wycieczki rowerowe – start o godz. 13.00 oraz 15.00;
  • wycieczki zabytkowym ogórkiem – start o godz. 10.00 oraz 12.00.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli również obejrzeć niezwykłą wystawę zdjęć „Bemowo – razem dorastaliśmy. Historia dzielnicy w albumach rodzinnych”. Wystawa to sentymentalna podróż po wspomnieniach mieszkańców Bemowa, którzy wskrzesili przeszłość fotografiami z domowych archiwów. Zdjęcia będzie można oglądać do 30 czerwca na poziomie 1 Galerii Bemowo.

Sąsiedzki Piknik Bemowski to także atrakcje dla dzieci! Na najmłodszych uczestników zabawy czeka Festiwal Baniek Mydlanych, podczas którego każdy maluch będzie mógł obejrzeć pokazy baniek mydlanych w wykonaniu profesjonalistów oraz wyczarować swoją bańkę mydlaną. Nie zabraknie także warsztatów budowania latawców klasycznych oraz w wersji 3D. Stworzone latawce będzie można wypróbować od razu na terenach zielonych przed Galerią Bemowo oraz zabrać do domu na pamiątkę. Dobrą zabawę na pikniku poprzedzą zajęcia z tworzenia kolorowych, zapachowych i błyszczących slime’ów, które odbędą się od godz. 10.30 w beMAL w Galerii Bemowo.

„W sobotę 1 czerwca organizujemy Sąsiedzki Piknik Bemowski, którego celem jest integracja mieszkańców dzielnicy Bemowo! Zaczynamy od wspólnej pamiątkowej fotografii Bemowiaków, za udział w której dziękujemy specjalnym upominkiem – plakatem przedstawiającym naszą dzielnicę. Wśród atrakcji także wycieczki z przewodnikiem po urokliwych zakątkach Bemowa oraz wystawa zdjęć mieszkańców Bemowa. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy, wzajemnego poznawania się oraz wspólnego odkrywania naszej dzielnicy” – mówi Piotr Bombolski, dyrektor Galerii Bemowo.

Wszystkie atrakcje zaplanowane w ramach wydarzenia są bezpłatne.